türkçe english

HAKKIMIZDA

EKİP ARAÇÜSTÜ EKİPMAN SANAYİ

 

Ekip Araç Üstü Ekipman San. 1991 yılında Muğla Küçük Sanayi Sitesinde Sac Kesim Kıvrım ve kaynak işleri yapmak için 200m² alanda küçük bir imalathaneyle yola çıkmıştır.Araç üstü ekipman sektörüne römork imalatıyla başlayan bu serüven alınan talepler ve müşteri memnuniyeti doğrultusunda kısa sürede müthiş satış ivmesi yakalayarak 2002 yılında Muğla Bayır Sanayi Sitesinde yeni fabrika alanıyla Ege ve Akdeniz bölgesinde sektöründe lider şirket olarak yerini almıştır.Fabrikanın lokasyon sahası toplam olarak 23000m² olup bunun 8000m²’si kapalı alan 900m² idari birim olarak konumlandırılmıştır.

SAFA ALTAŞ fabrikanın genel koordinatörü olup,kızı İLKNUR ALTAŞ iletişim fakültesi mezunudur Amerika'da süren mastır eğitiminden sonra fabrikanın ihracaat ve idari finans koordine yönetimi üstlenmiştir.Oğlu MEHMET ALTAŞ Amerika'da uçak-makine mühendisliğini bitirerek şuan fabrikanın tüm proje yönetimi, çizim ve üretim koordinesini üstlenmiştir.Firma logosu 3 aile ferdini temsil etmektedir.

Sıcak ve soğuk olarak yıllık sac işleme kapasitesi 5000 Ton olup bugün ekipman anlamında 2 adet çeşitle başlanan bu yolculuğa 38 çeşit daha eklenerek 20 ülkeye ihracat yapmaktadır. Ürün yelpazesinde; damper,itfaiye,vidanjör,tanker,hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu,atık dökme damperi,cenaze taşıma ve yıkama ekipmanı ,teleskopik bomlu platform ,vinç , araç taşıma ve kurtarma, açık kapalı kamyon kasası ,yol süpürme ekipmanları, çöp konteyneri, turizm gezi trenleri, anfibi travel lift, paket arıtma kazanları, dorse , bayrak ve reklam direkleri, bilboard , lowbet , çelik konstriksiyon , pantom , yat salma ve direkleri , galvenizli yol aydınlatma direkleri , başüstü levha , prefabrik konutlar, asfalt plenti,yıkama eleme tesisleri..

Ekip Araçüstü Ekipman San. üretim kalitesini teknolojiyi yakından takip ederek, kalite standartlarına uygun nitelikte üretimleriyle devam etmektedir. Son olarak CNC makas ve abkant preslerde 15mm’e kadar 12 metre yekpare sac kesme kıvırma makinesını 400mm ‘ye kadar teknik resim destekli seri kesim CNC Plazma & Oxy Fuel Plazma & Oxy makinesını da makine parkuruna eklemiştir. Firmanın genel profili kısa zamanda en kaliteli çelik konstrüksiyon ve araç üstü ekipmanları imalatı hizmeti vermektir. Firmanın hedefi özel tasarım ve planları hayata geçiren arge ve teknik detay ekibinde yer alan deneyimli çalışanlarıyla müşterilerine en uygun ve alternatif çözümleri en kısa süreçte sunmaktadır.Üretim sonrası teknik destek ve garanti süresiyle müsteri memnuniyetine önem veren Ekip Araçüstü Ekipman San.aldığı kalite sertifikalarıyla imalatlarını güvenle satışa sunmaktadır.